Apple ‘ı kuran başarılı girişimci Steve Jobs’tan, başarıya götüren altın öğütler:

Cesur Davranın: Bir gün öleceğinizi hatırlamak, kaybedecek bir şeyinizin olduğunu düşünmekten kurtulmanın en iyi yoludur.
Bütçe Her Şey Değildir: Apple firması olarak Mac ‘i piyasaya çıkardığımızda, rakip firmalar Ar-Ge çalışmalarını bizden 100 kat büyük bir bütçeyle yapıyordu. İşten ne kadar anladığınız bütçenizden daha önemlidir.
Azim Gösterin: Başarılı girişimciler ile başarılı olamayan girişimcileri ayıran en önemli özelliğin azim ve devamlılık olduğuna eminim.
En İyi Olun: Bazı insanlar mükemmeliyetin beklendiği ortamlara alışık değillerdir. Ve bu mükemmeliyeti arayanlar için büyük bir avantajdır.
İnovasyona İnanın: İnovasyon, lider ile takip eden arasındaki farktır.
İsyan Edin: Asiler, uyumsuzlar olaylara farklı bakar. Bazıları onlara deli gözüyle bakar, bense onları dahi olarak görürüm. Etrafınızdaki şeyleri değiştirirler. Çünkü birçok şeyi değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olanlar bunu gerçekten başarırlar.
Hatanızı Kabullenin: Yenilik yaparken bazen hata yapabilirsiniz. Bu durumda yapılacak en iyi şey hata yaptığınızı kabul etmektir.
Dibe Vurmaktan Korkmayın: Sonra geri döndüğüm Apple ‘dan kovulmak başıma gelen en iyi şeydi. Her şeye yeniden başlayan biri olarak hafiflemiştim. Ve hayatımın en yaratıcı dönemlerinden birine girmek üzere özgürleştim.
Mükemmel Ürün Her Zaman Satar: Müşterilerin önüne mükemmel ürünler koyarsanız her zaman cüzdanlar açılır.